Onderzoeken Vitaal Ouder Worden

07 mrt. 2022

Binnen de onderzoekslijn "Vitaal Ouder Worden" van het Kennisprogramma zijn onlangs twee onderzoeken gedaan.

  • In het najaar van 2021 zijn er twee focusgroepen gehouden met in totaal 15 senioren in de leeftijd van 66 – 76 jaar en woonachtig in de regio Zuid-Holland Zuid. Aan de senioren is gevraagd wat zij zelf verstaan onder vitaal ouder worden. De uitkomsten van deze groepsgesprekken zijn verwerkt in een visual note.
  • Daarnaast is een master-student Beweegzorg aan de Hogeschool van Utrecht, in opdracht van de GGD ZHZ aan de slag gegaan met de onderzoeksvraag over hoe sociale technologie ouderen kan ondersteunen of motiveren in hun beweeggedrag. De student heeft kwalitatief onderzoek gedaan naar de ideeën van thuiswonende mensen van 65 jaar en ouder in de Hoeksche Waard over het gebruik van mHealth en eHealth om beweeggedrag te stimuleren.

    De belangrijkste inzichten uit dit onderzoek zijn:
    • mHealth en eHealth kunnen volgens de ouderen de eigen regie vergroten;
    • Het maakt het makkelijker om oefeningen te doen, het is drempelverlagend;
    • Het is van belang om rekening te houden met mogelijk onvoldoende digitale vaardigheden;
    • Alle deelnemers geven aan dat het sociale aspect niet uit het oog verloren moet worden. Het combineren van fysieke beweegmomenten met digitale ondersteuning voor thuis zien zij als een kans.

Rapportage Masterthesis

Bellen Mailen

How to translate text

  1. Select the text you want to translate.
  2. Choose 'Vertalen'.
  3. Select the language you prefer.
  4. You can read and/or listen to the translated text. This text is generated by Google.